Humanum/Plum Village

  1. Dom
  2. »
  3. Humanum/Plum Village
Description:

Humanum

Humanum

Humanum

Jest Częścią Międzynarodowej Wspólnoty Plum Village

Humanum czyli praktyka uważności na fundamencie wartości.

Sangha HUMANUM nie posiada samodzielnej strony www. Posiada stronę na Facebooku
Jesteśmy grupą praktyków HUMANUM podążających ścieżką tradycji Thich Nhat Hanh. Wybraliśmy nauki Thaya jako wskazówki, ponieważ uważamy je za pomocne w łatwiejszym i lepszym zarządzaniu naszym codziennym życiem. Naszą praktykę nazywamy Uważnością Opartą na Wartościach, ponieważ w naszym rozumieniu uważność nie istnieje bez współczucia jako podstawowej wartości. Przestrzegamy Pięciu Treningów Uważności i czytamy je regularnie, wspierając je recytacją innych pism Thaya. Na spotkaniach mamy 20 minut medytacji w pozycji siedzącej, 20 minut medytacji w chodzeniu i 20 minut medytacji w pozycji leżącej, a następnie dzielenie się Dharmą. Organizujemy Dni Uważności Humanum, podczas których wspólnie gotujemy, jemy, sprzątamy i oglądamy wykłady Thaya oraz przestrzegamy schematu ćwiczeń 20-20-20 dwa razy dziennie. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą dołączyć do nas na ścieżce praktyki uważności. [1]

Tradycja wsi śliwkowej

Thich Nhat Hanh

Thich Nhat Hanh

Klasztor Plum Village we Francji był pierwszym ośrodkiem praktyki monastycznej założonym przez Thich Nhat Hanh na Zachodzie. To tam Thich Nhat Hanh rozwinął swój kultowy, lekki i delikatny styl praktyki uważności, który jest obecnie znany na całym świecie. Kultywujemy uważność, która nie wymaga dużego wysiłku, a może od razu przynieść spokój i radość. Uważność Plum Village jest również mocno osadzona w etyce i „współistnieniu” – zrozumieniu, że istnieje głęboki związek między wszystkimi ludźmi, wszystkimi gatunkami i wszystkimi rzeczami. Liczne głośne programy uważności, w tym kurs Google Search Inside Yourself, opierają się na podejściu Plum Village.
Tradycja Plum Village jest obecnie praktykowana i nauczana przez jedenaście oficjalnych ośrodków praktyki uważności i ponad 1000 lokalnych Sangh (społeczności praktykujących) na całym świecie. 

Cztery filary tradycji śliwkowej wioski

Uważność jest sposobem na życie

Podczas gdy uważność jest powszechnie uważana za metodę łagodzenia stresu, Thich Nhat Hanh od dawna naucza, że ​​uważność nie jest narzędziem, ale sposobem na życie. Uważność jest stosowana we wszystkich aspektach życia, w tym w siedzeniu, chodzeniu, jedzeniu, mówieniu, słuchaniu, wysyłaniu e-maili i pracy. Nawet proste czynności, takie jak mycie zębów czy zmywanie naczyń, można wykonywać w uważności. Tradycja Plum Village wykorzystuje również Pięć Treningów Uważności, konkretny wyraz nauk buddyjskich, aby nadać etyczny i duchowy wymiar podejmowaniu decyzji.

Zaangażowany buddyzm

Pośród zniszczeń wojny wietnamskiej Thich Nhat Hanh i jego współpracownicy znaleźli sposób, aby z uważnością aktywnie pomagać najbardziej potrzebującym bez utraty własnej praktyki duchowej. Narodził się „buddyzm zaangażowany” — nowy rodzaj buddyzmu, który jest zaangażowany w wyzwania naszych czasów i w którym osobisty rozwój duchowy i służba społeczeństwu idą w parze.

  Sangha

Wszyscy potrzebujemy wsparcia wspólnoty duchowej (Sanghi), która pomoże nam w naszej praktyce. We wspólnocie możemy wzmocnić naszą praktykę i łatwiej przemienić nasze cierpienie i trudności oraz osiągnąć głęboki pokój, radość i szczęście. Wiele miast na całym świecie ma Sanghi w tradycji Plum Village , gdzie możemy praktykować z innymi. Możliwe jest również budowanie współczujących społeczności w naszych miejscach pracy i szkołach, ucząc się razem, aby wprowadzić pozytywne zmiany w społeczeństwie.

    Wspólnota monastyczna

Dynamiczny i zaangażowany zakon monastyczny społeczności Plum Village jest największą buddyjską wspólnotą monastyczną na Zachodzie. W każdym centrum praktyki Plum Village mnisi i mniszki tworzą spokojne, radosne i uzdrawiające środowisko, w którym odwiedzający mogą schronić się i zanurzyć w praktyce uważności. Nasi mnisi kontynuują tradycję z czasów Buddy, poświęcając swoje życie głębokim studiom, ćwiczeniom i nauczaniu, aby pomóc światu zaprowadzić pokój i przemienić cierpienie. Ich zaangażowanie w życie w prostocie, harmonii i duchowym treningu pomaga zapewnić, że praktyka Plum Village będzie kontynuowana w dalekiej przyszłości. [1]

Nasze własne życie musi być naszym przesłaniem. — Thich Nhat Hanh

Tree buddha

Tree buddha

Fundacja Thich Nhat Hanh

Nasza misja

Fundacja Thich Nhat Hanh kontynuuje uważne nauki i praktykę Mistrza Zen Thich Nhat Hanha, wspiera nasze ośrodki praktyki uważności na całym świecie i angażuje się w budowanie Sanghi (społeczności), aby wspierać pokój i przekształcać cierpienie u wszystkich ludzi, zwierząt , rośliny i naszą planetę.

Raport o działalności Fundacji jest tutaj.

Parallax Press

Firma Parallax Press została założona w 1986 roku wraz z publikacją książki Thich Nhat Hanh „ Being Peace” w słonecznym Berkeley w Kalifornii i od tego czasu działamy w rejonie Zatoki San Francisco. Nasze bestsellerowe książki sprzedały się w ponad 100 000 egzemplarzy i są dostępne w 35 językach w krajach na całym świecie. Naszym celem jest publikowanie dobrze wykonanych książek, które karmią szczęście i pokazują związek między wewnętrzną i zewnętrzną pracą na rzecz pokoju oraz etycznym, zrównoważonym i pięknym stylem życia. Zobowiązujemy się do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony i humanitarny, zgodny z naszymi wartościami. Oferujemy bezpłatne książki dla osób przebywających w więzieniach w ramach naszego programu Pass the Book . Organizujemy również codzienne praktyki medytacji i uważności w ramach dnia pracy.

Parallax Press jest wydawnictwem Plum Village Community of Engaged Buddhism, Inc. (wcześniej znanej jako Zjednoczony Kościół Buddyjski), zarejestrowanej organizacji 501(c)3.

Buddha Zen Books

Buddha Zen Books

Aplikacja Plum Village

Bezpłatna aplikacja z prowadzonymi medytacjami, głębokimi relaksacjami i innymi praktykami oferowanymi przez mistrza Zen Thich Nhat Hanh i jego wspólnotę monastyczną.

Podcasty /Wyjście jest w środku

Ta seria podcastów ma na celu pomóc nam przezwyciężyć strach i złość, abyśmy mogli bardziej zaangażować się w świat w sposób, który rozwija miłość i współczucie.

Kaligrafia Thich Nhat Hanha „The Way Out Is In” podkreśla, że ​​wyjściem z każdej trudności jest spojrzenie głęboko w siebie, uzyskanie wglądu, a następnie zastosowanie go w praktyce.

„The Way Out is In” jest współgospodarzem brata Phap Huu, osobistego asystenta Thicha Nhata Hanha od 17 lat i opata Upper Hamlet w Plum Village, oraz Jo Confino, który pracuje na przecięciu osobistej transformacji i zmiany systemów.

Podcast jest współprodukowany przez Plum Village App i Global Optimism, przy wsparciu Fundacji Thich Nhat Hanh.

Przykładowy wykład: https://plumvillage.org/podcast/love-is-the-answer-an-interview-with-zen-master-thich-nhat-hanh-episode-47/ 

Mindfulness Bell

The Mindfulness Bell to dziennik poświęcony sztuce świadomego życia. Bycie uważnym oznacza głębokie przebywanie w chwili obecnej, bycie świadomym tego, co dzieje się w nas i wokół nas. Praktykowanie uważności rozwija zrozumienie, miłość, współczucie i radość. Ta praktyka pomaga nam troszczyć się i przekształcać cierpienie w naszym życiu i społeczeństwie. Mindfulness Bell to źródło inspiracji i materiałów dydaktycznych dla osób praktykujących uważność w życiu codziennym. Każde wydanie zawiera nauczanie naszego nauczyciela, wietnamskiego mistrza Zen Thich Nhat Hanh. Zawiera również historie i nauki nauczycieli i uczniów z tej linii, oparte na bezpośrednim doświadczeniu autora transformacji poprzez praktykę uważności. Zamiast przedstawiać poglądy akademickie lub intelektualne, nauki kładą nacisk na proste i skuteczne sposoby na przekształcenie trudności i ograniczeń w naszym życiu, tak aby każdy dzień stał się doświadczeniem pokoju, szczęścia i wolności. Czytelnicy otrzymują wgląd w korzyści płynące z zaangażowanej praktyki uważności poprzez takie drogi, jak: Osobiste historie o tym, jak mnich lub mniszka decyduje się żyć życiem monastycznym oraz wyzwania, które należy pokonać dzięki temu zaangażowaniu; Jak świeccy nauczyciele Dharmy i wieloletni praktykujący pogłębiają swoje umiejętności uważnego życia poprzez relacje w pracy iw domu; Praktyczne rady Thich Nhat Hanh, jak pielęgnować harmonię i pokój w sobie, w naszych rodzinach i na świecie; Wskazówki dotyczące praktyki z dziećmi oraz wyrażania przez młodych ludzi radości i wglądu poprzez praktykę; Jak pielęgnować uważność w codziennym życiu i jak budować lokalną Sanghę. Ponadto zagadnienia obejmują: Informacje o harmonogramach wycieczek mnichów Plum Village; Wiadomości o wydarzeniach Sanghi na całym świecie; Możliwości poznania potrzebujących w Wietnamie.

Plum Village: Mindfulness App

Sanghi praktykujące Buddyzm Zen w tradycji Plum Village:

Lista organizacji buddyjskich Mahajany

Contact Information
Phone: 501 051 813
Website:

Zostaw komentarz

Wyślij wiadomość do właściciela wizytówki

Wyślij wiadomość do moderatora